Po Rosji rozwiązuje dopingu w Szkocji. Prawie nie jest testowany

W świetle doping skandal słynnego tenisisty Marie Šarapovové nagle zaczyna się ten sam problem szeroko dyskutowany także w kręgach piłkarskich.Rosjanie mi tylko postawić pytanie, czy są one takie dolegliwość dotyka piłkę nożną, a jego zastrzeżeń co do częstotliwości kontroli antydopingowej teraz express trener całości szkocki Hibernian, Alan Stubbs…

Były Everton obrońca obrazić szczególnie w ostatnich odtajnione przez fakt, że w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy w całej szkockiego spektrum piłkarskiego odbyła w sumie dziewięć kontroli.

Scottish football Association jest obecnie działających na własną rękę, bez pomocy brytyjskiej Agencji antydopingowej (rozproszonych wokół), niemniej jednak podkreśla, że Jego własny system wydaje się wystarczająco “solidny”.

To Alan Stubbs obawia się, że szczupła częstotliwość kontroli może dać hakerom sygnał, że mają się czego obawiać.A przecież on sam uznaje znaczenie takich testach lepiej niż ktokolwiek inny.

Po tym czasie z Celtic znalazł po finale Pucharu Szkockiego w 1999 roku dla jednej z takich kontroli na miejscu przybył, została odkryta we wczesnym stadium raka jąder. Głównie dzięki temu terminowe znalezienie ostatecznie Stubbs był w stanie pokonać.

„W Anglii byłem jako zawodnik świadkiem ośmiu do 12 testów w sezonie. Przy wyborze 21 lat, które prowadziłem z Evertonem, my te kontrole miał cztery lub pięć do sezonu, „ porównuje 44-letniego Stubbs nieporównywalne.

” nie chcemy dać każdemu możliwość korzystania, czy biorą wspieranie substancję lub cokolwiek innego. chcemy czystego sportu.Jest to w dużej mierze czysty sport zawsze był, a jeśli w takim stanie, chcemy zachować, musimy stale testy, „ zachęca do dalszej pilot drugą ligę Szkocji Hibernian.

Stubbs jednocześnie natychmiast dodaje jego podobnie zatrzaskowe kolegami z innych szkockich klubów.Sternik Abderdeenu Derek McInnes podkreśla również, że Anglia doświadczyła znacznie ostrzejszego rutynę i zarządcą Celtic Ronny Deila uważa, że ​​kontrole były częste w rodzinnej Norwegii.

Scena szkocki futbol natomiast nie pozostaje w tyle za innymi tylko lig europejskich ale także dla krajowych zawodów rugby, przeciwko którym działa wręcz niedbały.

w poprzednim sezonie były zatem badane w 246 rugby szefowie mezitímco szkocka rugby łatwo współpracować z dobrze rozmieszczone rugby i Światowej Organizacji. Wszystkie profesjonalnych graczy rugby musi przejść obowiązkowe kursy koncentrujące się na kwestiach dopingu.


Zobacz również craft beer: link do browaru