Biała Stylowa Konsola D’orsay

Biała Stylowa Konsola D’orsay

W naszej pracy często spotykamy się z rodzicami, którzy projektując wnętrza swoich domów czy mieszkań, pomijają wykonanie projektu pokojów dla dzieci. Wielobarwny, z bogatą kulturą i tradycją cyrk jest świetnym tematem przewodnim przyjęcia dla najmłodszych. Dostarczy on wiele niezapomnianych atrakcji nie tylko dzieciom, ale i też dorosłym. Warto się chociaż na jeden dzień przenieś w świata dziecięcych marzeń i fantazji.

Do połowy wieku palono drewnem, ale nie dawał on zbyt dużo ciepła, co powodowało ciągłe niedogrzanie mieszkań. W drugiej połowie XIX wieku powszechnie już stosowano węgiel. Kominki należały do rzadkości, a z czasem pojawiły się kaloryfery. Centralne ogrzewanie zaczęto stosować dopiero na przełomie XIX i XX i instalowano je wyłącznie w luksusowych kamienicach czynszowych. W 1905 roku centralne ogrzewanie posiadało zaledwie… 1,6% mieszkań w Poznaniu.

Tak więc, podsumowując, wydaje mi się że chęć do życia (brak depresji) to jest taki mechanizm który powstał z ewolucyjnej konieczności i działa trochę wbrew logice i świadomości. I wydaje mi się że depresja to dysfunkcja tego mechanizmu, która zostawia człowieka samego ze swoją logiką, nie umiejącą znaleźć uzasadnienia dla jakiegokolwiek działania. Kiedyś widziałem takie porównanie że depresja jest jak taki czarny pies który za kimś chodzi, zasłania mu świat i przytłacza, ja powiedziałbym że jest odwrotnie – brak depresji jest jak taki wesoły radosny piesek który daje chęć do życia, a depresja to po prostu brak tego pieska.

Jesteś zapalonym miłośnikiem psów? A może z jakiegoś powodu nie możesz sobie pozwolić na żywego, najlepszego przyjaciela człowieka ? Pomyśl lampce w kształcie psa. Jak się okazało projektanci z różnych stron świata mają do zaoferowania wiele ciekawych propozycji.

Wczoraj kupiłem młodemu podręczniki do 3 klasy – 310zł. Z zeszytami i całą resztą wyjdzie pewnie z 500zł. Zawartość szafy młodego po wakacjach gwałtownie się skurczyła – wszystko za małe. Ciuchy kupujemy w szmateksie, bo wywalanie co pół roku 100zł na byle spodnie to paranoja.

Białe ściany to nie tylko baza pod artystyczne prace dziecka. Duża propozycja naściennych naklejek pozwala udekorować ściany wspaniałymi motywami, np. postaciami z ulubionych bajek. Poza tym ściany to przede wszystkim tło dla kolorowych zabawek, tekstyliów z naturalnych tkanin i mebli. Kolorem można obdarować wszelkiego rodzaju dodatki, które w zależności od upodobań, pory roku czy też wieku dziecka można zmieniać, bez obaw, że na białym tle ścian będą się źle prezentować.